Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papoušek Vlnkovaný

 

 

 

Papoušek Vlnkovaný (Melopsittacus undulatus)

- Andulka Vlnkovaná

 

 

 

Andulka vlnkovaná je původem australský papoušek. Měří cca 18-22 cm. Základ krmiva tohoto papouška je proso, lesknice, oves, senegalské proso apod. Tento papoušek má také velice rád ovoce a zeleninu. Mezi nejčastěji podávané ovoce patří např. jablko, banán, hruška, pomeranč a hroznové víno, ze zeleniny pak : hlávkový salát, mrkev a listy špenátu.

 

Chov v kleci


Pokud se rozhodnete chovat andulky doma v kleci, měla by být minimální velikost klece pro jeden pár 60x35x52 cm (DxŠxV). Lepší je vybrat klec, která je delší a méně vysoká. V kleci nesmí chybět dřevěná bidýlka (∅ 1-1,5 cm), čím větší klec, tím více bidýlek a nebo je možné dát do klece větve (např. z lísky, buku, dubu, břízy nebo vrby). Dále by v kleci měla být krmítka (na směs zrnin a na ovoce a zeleninu) a napaječka. Dno klece vyplníme buďto novinami nebo speciálním pískem z mušlí. V letním období můžeme dopřát papouškům koupelnu pro ptáčky (nebo větší misku), do které nalijeme asi 3-4 cm vody.

Chov ve voliéře je zcela stejný, akorát ve voliéře mají papoušci více místa k proletu a můžete zde pohodlněji chovat více párů andulek. 

 

 

 

  -tento článek napsal web Holens ®

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 35647
Měsíc: 270
Den: 8